Сливат две гимназии в една в Тетевен

https://blitz.bg/obshtestvo/slivat-dve-gimnazii-v-edna-v-teteven_news48851.html Blitz.bg

В Тетевен оздравителната професионална гимназия "Иван Вазов" и професионалната гимназия по строителство "Баньо Маринов" ще се слеят в една. Това е решил общинският съвет по предложение на кмета Николай Павлов от ГЕРБ, съобщиха от отдела за връзки с обществеността към общинската администрация.

Новото учебно заведение ще се именува Професионална гимназия по строителство, електротехника и услуги. То ще се финансирана от МОН и ще бъде в бившето строително училище. Временно негов директор ще е инж. Нако Наков. Утвърденият план-прием за учебната 2009/ 2010 г. в двете гимназии ще се осъществи от преобразуваната гимназия.
"Ние не закриваме училища, а създаваме условия за нормален учебен процес", обясни кметът.
Гергана Димитрова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай