Софийска вода” не предвижда увеличение на цената на водата до края на 2009 г., съобщиха от компанията. Във връзка с публикации в медиите „Софийска вода” АД заявява, че нито е искала, нито има намерение да иска увеличение на цената на водата от 1 юли 2009 г.
Цените на услугите са в съответствие с одобрения от Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) петгодишен бизнес план и ще бъдат променяни съгласно същия план. Според него за 2009 г. се предвиждат инвестиции в размер на 50 милиона лева, които ще доведат до значително подобряване на ВиК инфраструктурата на столицата. Цените на ВиК услугите в столицата са сред най-ниските в страната, като срещу това се правят инвестиции, които в пъти надвишават тези в останалите градове, посочват от дружеството. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.