Средната работна заплата в МВР била 960 лв. от 1 юли 2008 г.

https://blitz.bg/obshtestvo/srednata-rabotna-zaplata-v-mvr-bila-960-lv-ot-1-yuli-2008-g_news26533.html Blitz.bg

Средната работна заплата на държавните служители в системата на МВР е 960 лева от 1 юли 2008 година. Tова съобщават от пресцентъра на МВР по повод разпространената в пресата информация за заплатите на служителите в системата на МВР от 1 юли 2008 година, с която се внушава, че редовите полицаи получават 262 лева месечно възнаграждение.

От министерството публикуват на сайта си заповедта, с която се определят заплатите за длъжност и лична временна добавка към основната заплата на държавните служители от МВР, считано от 1 юли 2008. Средната работна заплата на държавните служители в системата е 960 лева. Най-ниските полицейски заплати са 666 лева, категорични са от МВР.  /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай