Старозагорският владика взриви мрежата с химна на Червената армия в изпълнение на китайски военен хор, протестъри злобеят! (ВИДЕО)
Особено разгневена е Радка Кусева, която е написала буквално: „Китайци пеят на руски. Това е уникално, както и руски хор да пее на китайски-например хвалебствията за Мао. Нашите деца също пееха още в детските градини “Вела Пеева със отрязана глава“ и др. подобни, които не разбираха, като кучето на Павлов, зомбита. И Deutschland ueber alles е музика за настръхване. У различни хора буди различни чувства.Особено, ако са били зомбирани от най-млада възраст.Чувства за настръхване буди и нашият предишен държавен химн, копие на съветския със съответния си неродолюбив текст особено?...“
„Ето, това е хор за подражание!“ е написал кратко духовникът, който цели 16 години е работил за създаването на хора при Врачанската епархия, с който е спечелил множество международни награди.
Близо 2000 потребители са прегледали изпълнението на песента, създадена по стихотворението „Свещенная война“ от Васил Лебедев-Кумач, публикувано на 24 юни 1941 година във вестниците „Известия“ и „Красная звезда“. Музиката е на Александър Александров, песента е своеобразна запазена марка на „Червенознаменния ансамбъл за песни и танци на СССР", който я изпълнява навсякъде по света и дори в щаб-квартирата на НАТО през 2007 година.
Встъпилият в длъжност в Стара Загора в края на м.г. митрополит неотдавна застана на диригентския пулт на местната оперна трупа, която изпълни „Реквием“ на Моцарт.
Сред последните, качени от него публикации във Фейсбук, е и информация за службата му на 6 май в храма „Свети Георги Победоносец“ в Одрин. За празника старозагорският митрополит заведе там част от хора при патриаршеската катедрала „Свети Александър Невски“, както и свещеници от епархията си. Със специално разрешение на вселенския патриарх Вартоломей на празника службата беше за пръв път на български и гръцки език, като в нея участва както Киприан, така и одринският Анфиолохий.
Същия ден отново на български беше службата и в храма „Свети Константин и Елена“. Разрешението бе дадено от Вартоломей след продължили повече от година преговори, финалът им сложи личен разговор между Киприан и вселенския патриарх. Поводът за дългогодишната забрана за служба там беше паметник на смятания за разколник екзарх Антим Първи в двора.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ ЗА ЧЕСТВАНИЯТА НА ДЕНЯТ НА ПОБЕДАТА
Последвайте ни
0 Коментара: