Сурвакари изгониха духовете от областната администрация в Хасково

https://blitz.bg/obshtestvo/survakari-izgoniha-duhovete-ot-oblastnata-administraciya-v-haskovo_news28367.html Blitz.bg

Група сурвакари посетиха губернаторката на Хасково Райна Йовчева, за да изгонят духовете от областната администрация. Те пяха традиционните коледни песни, а след това споделиха трапезата на губернаторката. В общ разговор те изложиха целта на сурвакането – да се прогонят злите духове от голямата къща и в нея да цари мир, сговор и благоденствие.

След областната администрация сурвакарите удариха и по яката гърбина на кмета на Хасково инж. Георги Иванов, а след това хукнаха да гонят злите духове от областния инспекторат по образованието.  /Тодорка Николова, БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай