Група сурвакари посетиха губернаторката на Хасково Райна Йовчева, за да изгонят духовете от областната администрация. Те пяха традиционните коледни песни, а след това споделиха трапезата на губернаторката. В общ разговор те изложиха целта на сурвакането – да се прогонят злите духове от голямата къща и в нея да цари мир, сговор и благоденствие.
След областната администрация сурвакарите удариха и по яката гърбина на кмета на Хасково инж. Георги Иванов, а след това хукнаха да гонят злите духове от областния инспекторат по образованието. /Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.