Светослава Рудолф, бивша Тадаръкова, е известен разследващ журналист. Завършила е СУ “Св. Климент Охридски”, специализирала е в САЩ и Германия. Звездата й изгрява в началото на демократичните промени през 90-те. Избрана е за репортер на годината през 1991 г. Става първата жена водещ на "Панорама". В БНТ прави и публицистичното предаване "Един час със Светослава Стаева". Оттогава сменя фамилии и студия в различни телевизии - “7 дни", Нова Тв, Канал 3... Сега авторското й предаване по NEWS 7 се казва “Мистерии и факти със Светослава Рудолф” и се излъчва всяка седмица.
Както винаги – първо пред “ШОУ” - Светослава разкрива последните новини около себе си:
- Света, докъде стигна разводът ти?
- Моят развод приключи на първа инстанция. До две седмици ще имаме решение на съда. Но, тъй като и двамата искаме развод, след две седмици вече ще бъда разведена. Ще остане решението за децата. Ако аз спечеля, той ще обжалва. Ако той спечели, аз ще обжалвам.
- Доказа ли съпругът ти в съда, че имаш любовници?
- Тадаръков ме обвиняваше, че имам извънбрачни връзки, но в нито един момент от делото той не се опита да докаже това!
Няма вече любовници!
Отказа се, защото нищо не може да докаже!
Остана твърдението му, че съм била лоша съпруга и майка! Прибирала съм се понякога по-късно от 8 часа вкъщи! Не съм спазвала вечерния си час...
При положение, че аз съм била тотално посветена на семейството!
Имали сме чистачки, но те са идвали два или три пъти в седмицата за по 3-4 часа. Аз непрекъснато съм вършила всичко сама. Вечер не съм оставяла една вилица неизмита в мивката през всичките тези години! Слагам децата да спят, оправям цялата къща и тогава сядам през нощта да си доработя нещо, което не съм довършила през деня като журналист. Сега Тадаръков извика една от чистачките в съда, която каза: “Ми да, аз чистех, аз готвех, пазарувах, тя закъсняваше понякога”... А пък аз всяка вечер съм се връщала с грамадни торби! А всяка сутрин на Тадаръков му се купуваше специална закуска - днес – баклавички, утре – тулумбички, на третия ден – нещо друго... Защото той не може да яде едно и също нещо в два поредни дни!
Извика и един негов служител, който от време на време е ходил на родителски срещи на дъщерите ни. Понякога, когато родителската среща е била от 4 часа и аз е трябвало в 3 да тръгна от центъра за Горна баня и на практика целият след обед да не бъда на работа, ходеше или баща ми, или въпросният негов служител, да чуят: има ли такси да се плащат, екскурзия ще има ли – такива, несъществени неща. И на трите си деца съм ходила на родителски срещи от детската градина, докато пораснаха. Винаги съм познавала учителите на децата си. Сега в Лондон ги познавам поименно всичките им учители! Тадаръков не е отишъл нито един-единствен път на родителска среща!
Но аз съм лошата!
Нищо не ми е дал, сега иска и децата!
- Не е тайна, че ти защитаваше винаги съпруга си, когато се е налагало през годините...
- Аз си загубих кариерата! Защитавала съм го години наред, когато го сочеха като кредитен милионер, когато ни заплашваха със смърт по времето на правителството на Костов! Загубих си работата в БНТ, защото дадох пресконференция в негова защита! Когато Юрген Рот го нападна, отидох на пресконференцията, защото Тадаръков ми каза: “Отивай да защитаваш семейството!”.Тогава аз го попитах: “Но как ще застана пред колегите журналисти да защитавам нещо лично?! Това е конфликт на интереси, не е редно!”.Отидох, срам - не срам! Въпреки че коства много на моята репутация...
И ето сега - аз може да стана единствената майка, която ще загуби децата си в съда при бракоразводно дело! Все едно съм най-пропадналата наркоманка! Дори на наркоманките не взимат децата!
- Това ли очакваш?!
- Да, най-вероятно Тадаръков ще спечели и аз ще обжалвам! Всичко изглежда нагласено! На едно от съдебните заседания съдийката ми каза следното: “Защо не приемете споразумение?!”. Казах й: “Да, бих приела споразумение, но това значи отстъпки от двете страни”. А тя продължи: “Ами ще си дадете децата на Тадаръков, защото той има повече пари и ще им плаща образованието в чужбина и семейното жилище ще остане за него, а пък вие имате къде да отидете да живеете”... Наистина, имам други собствени жилища, но ги използвам в бизнеса си. Но и Тадаръков има и други апартаменти! Както и да е... Най-важното за съдийката беше, че Тадаръков може да издържа децата с много пари! Тогава аз й казах: “Госпожо съдия, парите не са най-важното! Защо ми го изтъквате като най-важното в ценностната система, която децата ми трябва да приемат! Има и други ценни неща! Освен това те са тийнейджърки и имат нужда от майка! Едно е да живеем заедно, друго е да ги виждам два пъти в седмицата за по 1 час!”...
- Децата страхуват ли се, че ще останат без пари за обучение?
- Страхуват се, да! Те казаха и пред психолозите, че се страхуват, че ще останат без пари, без образование! Казвали са ми и на мен:
“Ти не можеш да ни платиш образованието в чужбина...”
Те са подложени на икономическа принуда от баща си! Той каза нееднократно и пред самите тях, че ще им спре парите за обучението, ако бъдат присъдени на мен, и те се държаха по-сдържано в съда...
Когато той каза в съда, че ще им спре издръжката, ако бъдат присъдени на мен, аз попитах съдийката: “Това бащинско отношение ли е?! Един баща ще отмъщава ли на децата си заради майката, ако действително ги обича?!”. Само това е достатъчно да покаже, че той е един тотален егоист, който изхожда само от собствените си приумици и фикс идеи!
- Ти твърдиш, че сте били подложени на домашно насилие от Тадаръков. За това не стана ли въпрос?
- Не! А Тадаръков многократно е проявявал агресия вкъщи, насилие! Той се държеше изключително грубо - с крясъци, с викове, с тотален психически тормоз върху нас! Той е такъв човек! Не само към нас се отнасяше така, той и към служителите си е такъв. Така се държи – налага си диктаторски мнението, изпада в пълни истерии, крещи, блъска по вратите... Просто изпада в някакъв амок! Случвало се е да бие някое от децата за дребни провинения! Тези неща съм ги писала и до полицията, когато започна разводът, защото той се държа изключително арогантно и аз бях много изплашена. Казаха: “Това е частен случай!”... Ама как ще е частен случай?! Всеки човек е защитен от конституцията срещу преследване, срещу домашно насилие, срещу следене и подслушване! В Седмо районно, където ходих да говоря и с шефката Ани Петрова, ми обещаваха, че всичко ще е наред, след което
потулиха всичко!
В Агенцията за закрила на детето ни извикаха на разговор - Тадаръков, мен, децата. Излезе доклад, който замазваше нещата. С моята адвокатка го оспорихме, направиха втора среща с нас и г-жа Горчева - началничката на Закрила на детето в Младост, изготви доклад до съда. В него изводът беше: “Децата обичат еднакво и двамата родители”. Нито един въпрос нямаше за агресията! Въобще такъв въпрос не фигурираше в доклада!
След два-три месеца съдът назначи тройна психологическа експертиза, за да се види кой с какъв родителски капацитет е. Подложиха ни на тестове. При мен нямаше проблем. В теста, който направихме, има една т. нар. Скала на лъжата. Тримата психолози Галин Гергов, Анета Атанасова и Галина Кубратова признават във финалния доклад, че скалата на лъжата в теста на Тадаръков показва твърде висок процент на стремежа да се представиш за такъв, какъвто не си!
Тестът показва, че той не казва истината за себе си, че лъже!
Но експертите обясниха в съда, че това нямало значение, че той, горкият, бил много емоционален човек и по тази причина се опитвал винаги да спазва социалните норми. Нямало данни в отговорите му да е агресивен! А всъщност тримата експерти дойдоха, без да са чели делото! Изкараха, че в лицeто на Тадаръков имам насреща си един ангел!...
- Да не би затова следващите ти филми през новия сезон да са за хората ангели?!..
- /смях/ На едно от събиранията на вампирското общество в замъка на Георги Тумпалов в Равадиново се появи едно същество, което се идентифицира с ангелите. Първо много се изненадах – какво прави един ангел сред “вампирите”, но след това осъзнах, че няма нищо странно, тъй като и “падналите ангели” също са демонизирани от християнската църква.
А всъщност белите ангели като Архангел Михаил и Гавраил са много по-жестоки от падналите! Защото те директно изпълняват поръчки като наемни убийци по нареждане на Господ!
- Какъв е този човек ангел?
- Това е един художник – Стен Леон е неговият никнейм, Кирил Кирилов е името му. Много красив, на около 30 години, със сини очи и с руси къдрави коси, който живее в Пазарджик, а през лятото е част от атракциите на замъка край Созопол. Разказа, че понякога се идентифицира с ангел. Това започнало при него, когато е срещнал ангел на брега на морето. Много талантлив е като творец – рисува, пише, много артистичен. След това се оказа, че има много такива хора, които ще снимам през лятото.
Заедно с поредицата за ангелите, снимам и поредица за маговете и магьосниците. Това са хора, които практикуват много сложни неща. Не става въпрос за някакви елементарни трикове, които използват т. нар. гледачки. Снимах маг, който се казва Кирил Цветков - как прави медитации, как призовава ангели... Хората, върху които въздейства, които са около 10-ина души при всеки сеанс, след това се чувстват като преродени. Трябва ми специална камера, за да снимам на тъмно и около един параклис в Южна България, където се явяват такива духовни същества. Но нека не си мисли някой, че ангелите и маговете са хора, които имат психически отклонения! Това са хора, които имат съвсем друго преживяване в реалния живот, което много им помага да се чувстват щастливи, да имат едно друго познание... А не като повечето от нас, които сме забили носове в чиниите си и... само ядем и ходим до тоалетната!
- Филмът ти за вампирите приключи. Оказва се, че техният възглед за света е изключително шокиращ и любопитен!
- Да, исках да покажа с моите филми, че те имат един различен светоглед, а не просто някакви хора, които си слагат пластмасови зъби! Вампирите смятат, че светът е създаден от един абсолютен Бог. Съществували са някакви подбогове, които са били извънземни същества и са се борили един с друг. Този, който християнската религия смята за Бог, е един от тях, защото той е взел върховенство над другите. Адам е човек, създаден от този подбог, който се е преборил за върховенство над останалите. Първата жена не е Ева, а Лилит. Тя е създадена като богиня, като духовно същество от абсолютния Бог.
Извънземните същества смятали, че ако Адам и Лилит се обичат и имат потомство, тогава човечеството ще бъде по-близко до самите тях. И Адам и Лилит се събират в райската градина! Но Адам се опитва с мъжкото си авторитарно отношение да я подчини. Дори в секса Адам е настоявал за мисионерската поза! Според вампиристите се е стигнало и до физическа разправа между двамата – с две думи – до бой! Ето откъде започват нещата... /смях/ Тогава Лилит напуска Адам и бяга на някакъв червен остров при демоните. Адам започва да плаче за нея и се моли на Бог да я върне. Той праща свои посланици при нея, но тя отказва. Тогава те му създават една жена, която да му е подчинена, и така се появява Ева. Създават я с гени на Адам. Ева ражда Каин, Авел, а след като Каин убива Авел – и Сид. Той е родоначалникът на днешното човечество.
По-късно Каин и Лилит се събират, имат деца и всъщност той е първият вампир! Според вампиристите Каин не е лошият, не е престъпникът. Децата на Каин и Лилит са т. нар. девет невидими, които създават деветте вампирски раси. Каин създава Вавилон, за да накара човешките и вампирските деца да живеят в разбирателство, но тъй като това не става – те влизат в конфликт – разрушават Вавилонската кула и от този момент цялото вампирско общество решава да живее в тайна. Но от време на време взимат човешки облик, за да командват човешкия род по един скрит начин.
Едно интервю на Валерия КАЛЧЕВА
ОЩЕ СВЕТСКИ СКАНДАЛИ ЧЕТЕТЕ В НОВИЯ БРОЙ НА "ШОУ", КОЙТО ИЗЛИЗА ВЪВ ВТОРНИК, 6 ЮЛИ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.