Свиват с 10% щата на здравното министерство

https://blitz.bg/obshtestvo/svivat-s-10-shtata-na-zdravnoto-ministerstvo_news208250.html Blitz.bg

Щатът на здравното министерство ще бъде съкратен с 10%. Това предвиждат поправки в Устройствения му правилник, публикувани на сайта на ведомството. Според промените чиновниците трябва да станат 249, а според последните разчети тяхната бройка е 276 души.

Мотивът е оптимизиране на структурата и по-ефективна работа. Дългогодишни служители напомниха наскоро, че в началото на 90-те години щатът на МЗ е бил едва 150 души. В Националната здравноосигурителна каса пък чиновниците растат впечатляващо. През 2009 г. те са били 2000 души, а днес са 2300.

Намаляване на персонала в други ведомства като министерствата на образованието, на отбраната и на външните работи, не се предвижда. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай