"Много, много благодаря на всички! Благодаря и на мама. Още се чувствам виновен, че съм се родил 5 килограма.", написа във "Фейсбук" министърът без портфейл от правителството на ГЕРБ, отговорящ за управлението на субсидиите от ЕС Томислав Дочев. Поводът е 40 му рожден ден, за който получи стотици пожелания в социалната мрежа.
Много по-песимистично звучи първото му послание в мрежата, с което прави своеобразна равносметка на живота си.
"На тази възраст обикновено мислиш за изминалите 20 години, което е грешка. По-важни са първите 20, защото през следващите две десетилетия всъщност се опитваш да поправиш всичко сгрешено и да получиш всичко пропуснато през първите 20.
Затова сигурно съм готов да си меря силите с всеки 20 годишен. Кое е остаряло тогава?
Косата, лицето, може и очите. Няма как да гледам, както съм гледал преди 20 години. Толкова неща съм видял - и хубави, и лоши - та сигурно са променили очите ми и вече гледам по друг начин.
Най-много е остаряла душата ми. Преждевременно. Живях бързо, живях много. Сигурно й се събират поне 50.
Та затова днес съм с младо тяло, уморени очи и стара душа", констатира бившият министър и настоящ депутат от ГЕРБ Дончев.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.