Пловдивчанин поиска 25 000 лева обезщетение от Общината, след като претърпя сериозен инцидент с тротинетка и си счупи шест ребра. Мъжът карал на около 40 см. от тротоара, с не повече от 10-15 км./ч.

Навлязъл в неотводнен пътен участък и продължил движението си с повишено внимание и намалена скорост. Изведнъж предното колело на тротинетката му попаднало надолу и се заклещило в хлътнал канал на отводнителна шахта.

Мъжът изхвърчал и паднал на дясната си страна, върху бордюра на тротоара. 

След подаден сигнал на място пристигнали полицейски екипи и екип на Спешна помощ, който го откарал за допълнителен преглед в УМБАЛ „Св. Георги“. Служителите на МВР установили, че тротинетката пропаднала шахтата.

В болницата констатирали увреждания по шест ребра, което представляват средна телесна повреда, довела до затруднено дишана и силна болка при минимално движение на тялото.

Лекарите му предписани множество обезболяващи и колан, пристягащ гръдния кош, като му било препоръчано болнично лечение. Пловдивчанинът отказал, поради липсата на парични средства. 

Сочи, че изпитвал силни болки, не можел да се обслужва сам, като болките и оздравителния процес продължавали месеци наред. Това наложило наемане на болнично легло и домашни посещения от лекар, които пострадалият заплащал въпреки затрудненото си финансово състояние.

Заради инцидента изпитвал безпокойство, нервно неразположение, психически проблеми, имал нарушен сън, невъзможност да се обслужва сам и да изпълнява елементарните си хигиенни навици. Посочил в иска си, че Общината носи отговорност за поддържане на общинските пътища в изправно състояние, пише „Марица“. 

От показанията на съпругата на пострадалия пловдивчанин става ясно, че след инцидента той имал необходимост от грижи за период от 2 месеца, в който е бил на легло, като не могъл да се обслужва сам, тъй като не е успявал да стане от леглото и е била налице необходимост от ползване на памперси.

Установява се, че през този период изпитвал изключително силни болки, като се е налагало да приема обезболяващи. Имал затруднения с дишането, като не искал да се храни и не можел да спи добре.

След тези два месеца на легло  започнал постепенно да се подобрява като минали още няколко месеца преди да успее да се обслужва сам. 

Съдът постановява, че неимуществените вреди са причинени от виновното бездействие на Община Пловдив, като присъжда на пловдивчанина обезщетение в размер на 15 000 лв. 

Решението на магистратите може да се обжалва пред Окръжния съд в града под тепетата.