Започва строителството на втория метродиаметър от надлез "Надежда" до кръстовището на бул. "Черни връх" и "Джеймс Баучър" в кв. "Лозенец". Началото изкопните работи е в района на надлез "Надежда" и по тази причина маршрутът на трамвай 9 се променя.
От сп. "Пета градска болница" мотрисите ще се движат през подлез "Надежда" до старото трамвайно ухо в кв. "Триъгълника" двупосочно. Промяната е за целия период на строителството, което е планирано до 1 септември 2011 г. За същия период се спира движението в южното платно на бул. "Мария Луиза" в участъка от надлез "Надежда" до ул. "Опълченска". Автомобилите ще преминават този участък двупосочно в локалното южно платно. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.