Трамвай вие като сирена в София, буди столичани в ранни зори

Коментиращи признават, че случката не е прецедент, а подобно свистене се чува в много части на столицата от движещи се трамваи

https://blitz.bg/stolitsa/tramvay-vie-kato-sirena-v-sofiya-budi-stolichani-v-ranni-zori_news1159341.html Blitz.bg
© Георги Колев

Силен и нетърпим шум се чува от движещ се трамвай в София рано събота сутрин. 

На видео, публикувано във фейсбук групата "Забелязано в София ®" се вижда потеглящ трамвай на бул. Ал. Стамболийски в столицата, а свистенето по релсите напомня сирена. 

"Така е ежедневно. Време е за реална поддръжка, а не само приказки за европейски стандарти", пише авторът на публикацията.

Коментиращи признават, че случката не е прецедент, а подобно свистене се чува в много части на столицата от движещи се трамваи. 

 

"Ужасно е! Всяка сутрин в тишината се чува като изстребител под прозорците. Преди месец през Стамболийски се движеше само трамвай 10 и 3, а сега са пуснали и 1, 8, 13….обслужват една и съща линия и се редят по 3-4 трамвая на спирка";

"Жал, ми е за ватманите които са подложени на всичко това по 8-9 часа"; 

"Вият защото са с винтови компресори. Когато са били в Швейцария преди да дойдат тук са имали капаци с изолация, но тъй като тук температурите са по-високи лятото и компресорите прегряват капаците са махнати и затова са толкова шумни", гласят само част от коментарите.

На [email protected] БЛИЦ очаква новини, снимки и видео от своите читатели в цяла България и по света

 

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай