Пет деца и жена на 36 г. от транзитно пътуваща турска фамолия са настанени в Инфекциозна болница след първоначалните прегледи в "Пирогов", където бяха транспортирани по спешност в късния следобед с тежко хранително отравяне. Според съобщенията от пресцентъра на болницата за спешна медицина състоянието им е стабилизирано, но се налага специализирано лечение.
Най-малкото дете е на 3 г Д.Т., следват 2 на 12 г. Е.Т. и К.Т., Я.Т. на 13 г., Р.Т. на 15 г. Те бяха приети първоначално в противошоковата зала на детската секция на „Пирогов”, а жената Ф.Т. беше в противошоковата зала на спешното приемно отделение.
Пациентите са пътували в 3 автомобила от Турция за Франция. Кризата настъпила на караулката в Сливница. Яли са сарми, пилешко, тестени храни и бадеми, които първоначално при превода бяха поднесени като жълъди. Цялата храна е купена в 6 часа от Турция. Обядвали около 11 часа на българска територия.
След овладяването на състоянието им в "Пирогов", където са ги включили на системи, натровените са откарани с 4 линейки на Бърза помощ в Инфекциозна болница. Служител на „Пирогов , който знае много добре турски език, е с тях и ще бъде в помощ при превода. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.