Трудови инспектори събраха 141 000 лева от глоби

https://blitz.bg/obshtestvo/trudovi-inspektori-sabraha-141-000-leva-ot-globi_news56140.html Blitz.bg

Глоби на обща стойност 141 000 лева е наложила трудовата инспекция в Пазарджик за първото полугодие на 2009 година.

В този период служителите на инспекцията са влезли в 712 фирми и са съставили 222 акта за нарушения. Най-тежките санкции, по 15 000 лева, са наложени за наемане на работници без трудов договор. Шестима работодатели са санкционирани със солидната сума. През пъвите шест месеца на годината в областта не е регистрирана нито една сериозна трудова злополука./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай