Тази вечер в Ловеч ученици хвърлиха цветя в река Осъм в памет на убития студент по фармация Стоян Балтов. 20-годишният младеж издъхна след жесток побой в нощта срещу 5 декември пред дискотека "Амнезия" в Студентски град в София. Той бе погребан в сливенското с. Камен, а родствениците му поискаха справедливо наказание за убийците му биячи.
Около 50 младежи и девойки от ловешки училища се включиха в ритуала в памет на Стоян Балтов. Повечето от тях бяха възпитаници на местната Гимназия за чужди езици "Екзарх Йосиф Първи". Тийнеджърите бяха купили със собствени пари китките от магазини за цветя. Самото хвърляне на букетите пък се състоя на Пешеходния мост до кметството. По време на ритуала гимназисти запалиха църковни свещи, а някои от тях припяваха куплети от "Вчера" - култовия хит на "Щурците" от едноименния български игрален филм от 1988 г. на режисьора Иван Андонов по сценарий на Владо Даверов. /Гергана Димитрова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.