Силистренски ученици от различни възрасти и училища обикалят институциите, за да съберат пари за техния тежко болен приятел, съобщава bTV.
14-годишният Габриел страда от онкологично заболяване и има разсейки в белия дроб. Всеки ден той е заобиколен от своите приятели, които идват на гости, освен, за да го видят, но и да приберат събраните през деня пари.
„Никога не ни е карал да му помогаме, просто ние решихме да се организираме и да помогнем на Габриел", коментира приятелката му Наталия. „Според мен едно 14-годишно дете не бива да се бори за своя живот, а да си изживее детството. И ние се опитваме по всякакъв начин да му помогнем", добавя и Йоана.
Макар да е в тежко финансово състояние, майката на Габриел се опитала да откаже децата да събират пари, но не успяла.
„И са с голям ентусиазъм децата. И го преживяват доста тежко, мъчно им е, тъй като са приятелчета от мънички", обяснява майката Татяна Петрова.
В момента момчето е във варненска болница, където ще започне химиотерапия.
Освен проблемът с липсата на пари, има и още един проблем - животоспасяващите му лекарства са трудни за откриване.