Ученици събират пари за приятелче болно от рак

14-годишният Габриел вече има разсейки в белия дроб

https://blitz.bg/obshtestvo/uchenici-sabirat-pari-za-priyatelche-bolno-ot-rak_news216199.html Blitz.bg

Силистренски ученици от различни възрасти и училища обикалят институциите, за да съберат пари за техния тежко болен приятел, съобщава bTV.

14-годишният Габриел страда от онкологично заболяване и има разсейки в белия дроб. Всеки ден той е заобиколен от своите приятели, които идват на гости, освен, за да го видят, но и да приберат събраните през деня пари.

„Никога не ни е карал да му помогаме, просто ние решихме да се организираме и да помогнем на Габриел", коментира приятелката му Наталия. „Според мен едно 14-годишно дете не бива да се бори за своя живот, а да си изживее детството. И ние се опитваме по всякакъв начин да му помогнем", добавя и Йоана.

Макар да е в тежко финансово състояние, майката на Габриел се опитала да откаже децата да събират пари, но не успяла.

„И са с голям ентусиазъм децата. И го преживяват доста тежко, мъчно им е, тъй като са приятелчета от мънички", обяснява майката Татяна Петрова.

В момента момчето е във варненска болница, където ще започне химиотерапия.

Освен проблемът с липсата на пари, има и още един проблем - животоспасяващите му лекарства са трудни за откриване.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай