Увеличават заплатата на младшите магистрати

https://blitz.bg/obshtestvo/uvelichavat-zaplatata-na-mladshite-magistrati_news25439.html Blitz.bg

Висшият съдебен съвет днес взе решението от октомври тази година да бъдат увеличени заплатите на младшите съдии. Така представителите на Темида ще взимат 1 178 лева заплата.

Това решение касае и останалите магистрати, като прокурори и следователи също ще имат по-пълни портфейли през новата година. На днешното си заседание, съдебният съвет реши още да се отпуснат и средства за лечение на двама съдебни служители, които имат сериозни проблеми със здравето. Също така бе прието и решение за използване средствата по централен фонд СБКО, чрез който ще се подпомагат магистрати и съдебни изпълнители.
Милан Николов, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай