В Хасково се готвят за Спасовден

https://blitz.bg/obshtestvo/v-haskovo-se-gotvyat-za-spasovden_news50637.html Blitz.bg

Тази вечер християните в Хасково започват подготовката за утрешния празник Спасовден. Днес през целия ден жените почистваха църквите и параклисите, за да посрещнат Божиите храмове светнали утре рано гостите си.

Три жени се заеха да лъснат олтара на параклиса Възнесение Господне, а след като се справиха с тази задача започнаха да почистват боба. Това ще е утрешната гозба на миряните. Казанът се слага на огъня към 9 часа утре сутрин и до обяд фасулът ще бъде готов. С един казан вкусна, ухаеща на джожен гозба, ще бъдат нахранени много гладни хора. /Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай