В Хасково купоните по време на пандемия не спират, болниците препълнени
Имам чувството, че не виждам края, заяви д-р Красимира Кинова, началник инфекциозно отделение на МБАЛ–Хасково
От входа на бившето второ вътрешно до първата болнична стая стъпките са 20. За пациентите с COVID-19 обаче разстоянието се измерва във всяка глътка въздух, разказва Кръстьо Делииванов.
„Първите дни беше много тежко. Нещата като ги изпитаме на гърба, тогава усещаме сериозността им. 39 градуса температура, задух, кашлица“, разказа Кръстьо Делииванов.
„Това е отделението, в което можем да спрем пациентите да не стигнат до интубация“, каза пулмологът д-р Марияна Четалова.
„Имам чувството, че не виждам края“, заяви д-р Красимира Кинова, началник инфекциозно отделение на МБАЛ–Хасково. В Инфекциозното отделение срещаме Исмаил. Той и цялото му семейство са болни от COVID-19.
„Никой не вярва, но то е около нас. Това е такова заболяване, че не само аз страдам, но и околните“, сподели Исмаил.
Заради резкия скок на заболелите, болницата разкри нови COVID зони. „Ако така се продължава, с непрекъснато разкриване на легла, те всячески ще бъдат запълвани. Отвън, животът извън болниците продължава да си тече с пълна пара“, каза д-р Георги Гелов, изпълнителен директор на МБАЛ-Хасково.
„Повечето ни пациенти са след купони, което смятам, че не е редно. След купона - в болница, цялата компания“, каза д-р Марияна Четалова.
Подготовката на болницата започва още през март, когато с дарения е купена допълнителна апаратура. Григор Димитров също се включи в помощ на хасковската болница, като подари апарат, който и в момента се използва в най-тежкото отделение, но капацитетът на лечебното заведение вече е критично запълнен, а лекарите - уморени.
„Наистина сме на предела и нямаме просто друга възможност“, обясни д-р Георги Николов, началник ОАИЛ към МБАЛ-Хасково.
Днес отново се търси апаратура, за която се разчита на дарители. Сред тях е и вече излекуваният Кръстьо Делииванов.
"Истински вярвам на хората в бели престилки. Лекарите са ангели, за мен“, заяви Кръстьо Делииванов. От необходимите 60 000 за нови мобилни рентгени, досега са събрани 200.
Последвайте ни
0 Коментара: