Излезе поредният позорен списък - този път на електронните журналисти - агенти и доносници на Държавна сигурност. За повечето знаехме, за други се досещахме, за трети не подозирахме. Мръсотия...
Е, пак не ни казват кой е клепал колеги и приятели, кой е пишел отчети за командировки, кой просто е офицерствал. Поради това сега ще почнат едни хвалби, едни тръшкания в името на родината и на ползу роду. Но за журналистите, "родени преди 1973 г.", е ясно: всеки от тоя позорен списък е гепил някаква аванта от комунистическата власт! Кой каквото е могъл...
А ако някога изследователи се загледат в историята на българските електронни медии след Десети ноември, ще паднат: ченге до ченге, доносник до доносник - и все шефове!
Както викаше бай Ганю: аферим, кардашлар, големи говна излязохте!
И така, да ги поменем - по азбучен ред. Не всичките, де - няма да ни стигне мястото ...
Българско национално радио:
Йордан Георгиев - агент Луи. Ние го знаем като Данчо Стълбицата. Защо бе, човек?! Страхотно музикално предаване, уважение и обич от радиослушателите - какво ти липсваше...
Мартин Минков - Максим. По едно време яко командваше в "Хоризонт". После се покри в чужбина. Връзкар.
Тома Спространов - Ян. Същото като при Данчо Стълбицата...
Българска национална телевизия:
Александър Авджиев - Павел. Учеше ни на морал години наред - сутрин след сутрин. Стана шеф, хокаше младите, правеше се на Лари Кинг...
Атанас Свиленов - Пламенов. Не го оправдава нищо, дори меките му китки! Като си е знаел насрания гъз, защо стана главен на вестник "Демокрация"?!
Божидар Димитров - Кардам, Тервел, Телериг. Не че Божо сега е министър, макар и без портфейл - не можем рече лошо за него. Не е клепал никого. Е, сигурно нямаше да види папата по комунистическо време, ама нейсе - по-добре да е той, отколкото някой червен некадърник. Но да не се прави повече на професор - не е!
Валентин Стоянов - Андреев, Филип. От телевизията излетя до говорител на президента. Горкият Желю!
Владимир Береану - Георгиев. Кофти ни е за него. Свестен пич, кой знае какво го е накарало да се продаде. Не вярваме да е топил някого.
Петър Вучков - Балкански. Минута е малко - никога не е късно да станеш за резил.
Дарик радио:
Радосвет Радев - Карак. Като карък. Ама си направи частно радио и стана много богат човек. Халал да му е! Какво обаче ще рече на младите си репортери?!
"Еко телевизия":
Велизар Енчев - не е бил агент-доносник, а щатен служител на ДС. Вероятно смята това за престижно.
Класик ФМ радио:
Красимир Гергов - и той щатен! Глей го къде излезе рекламният император. Пък всичко било случайно!
"КРОА България":
Владимир Taнев - Спасов. Що вой се вдигна, когато Радев-Карак го изрита от "Дарик". А то си било ченгеджийски конфликт.
"Мила ФМ" радио:
Константин Тилев - Първан. Тоя колко рева, че с Петьо Пунчев направили първото частно радио - "ФМ+". Ами неслучайно са го направили! Стана и общински съветник от ГЕРБ. Бойко, къде гледаш бе?!
Петър Пунчев - Троянски. На наш Петьо знаете ли кой му е бил водещ офицер? Сам Петко Сертов!
Нова телевизия:
Георги Коритаров - Алберт. Тоя е гадно копеле. Мръснишки е топил състуденти и приятели. Плъх.
Кандидат-депутати:
Николай Конакчиев - Благовест. Бяхме забравили мазната му мутра. Нещастник!
Стефан Солаков - Сидер. Громи турците в СКАТ, другарува с Волен Сидеров. А Волен знае ли за Сидер?!
Тв 7:
Веселин Дремджиев - Богдан. Ех ти, Веселине, ченгеджия млад! Що ли тъй ривеше - не си мрял от глад.
Агенция "Фокус":
Красимир Узунов - Завадски. А ние го знаехме като Поручик Крус. И го харесвахме. Всуе.
Стига толкова. Догади ни се.
Огнян ПЕТРОВ, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.