В Швеция стана страшно заради COVID-19!

Страната е на едно от средните равнища по смъртност

https://blitz.bg/obshtestvo/v-shveciya-stana-strashno-zaradi-covid-19_news818706.html Blitz.bg
Швеция излезе на първо място по темпо на заразяване сред страните от ЕС, предадоха Франс прес и ДПА, като цитират информация на европейските здравни власти.

Скандинавската страна, чиято стратегия за борба с коронавируса, включваща относително малко ограничения, привлече международно внимание, достигна в четвъртък равнището от 577 нови случая на 100 000 души за последните 14 дни. Това е най-високият показател сред всички страни от Европейската икономическа зона. Швеция прехвърли символичната граница от 1 милион заразени в началото на май.

В същото време съседната на Швеция Финландия отбелязва 53 нови случая на 100 000 души.

"Много страни отбелязаха по-високи равнища от нашето днес, така че може да се смята, че този феномен отразява просто закъсняло увеличаване на броя на случаите в рамките на третата вълна в Швеция", обясни на пресконференция шведският главен епидемиолог Андерш Тегнел.

Общият брой на смъртните случаи от началото на пандемията достигна 14 351 души. С това страната е на едно от средните равнища по смъртност в Европа, но регистрира значително повече смъртни случаи от съседите си като Дания и Финландия.

Въпреки въведените миналата година мерки, включително затваряне на баровете и ресторантите в 20:30 ч., ограниченията в страната остават относително по-малко строги, отколкото на други места в Европа, отбелязва АФП.
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай