Инициативата води началото си от 2015 година, когато кметът на общината Иво Димов инициира промени в общинската наредба, припомнят от общината. Така навръх Свети Валентин брачният ритуал е безплатен за всички решили да се врекат във вечна вярност на своята половинка.
Младите хора имат достатъчно време, за да се спрат на датата и да подготвят документите си ако искат 14 февруари да е денят, в който ще положат началото на своя съвместен съпружески живот, смятат от администрацията.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.