Теодор Милев оглави отново Окръжния съд в Търново
Висшият съдебен съвет върна на работа скандалния великотърновския магистрат Теодор Милев. През април 2009 г. Милев бе обвинен в превишаване на служебни правомощия.
Милев бе отстранен и от поста председател на Окръжния съд във Велико Търново. Според държавното обвинение, съдията е сключил неизгодни договори за наем на търговски помещения срещу символични суми. След три години съдебни дела през април т.г. Апелативният съд в София го призна за невинен, а Върховният касационен съд потвърди решението.
Две години по-рано, Теодор Милев бе задържан да управлява лек автомобил "Рено" в Горна Оряховица с 1,71 промила алкохол в кръвта. През декември 2009 г. той бе осъден на 8 месеца поправителен труд, а шофьорската му книжка бе отнета. Освен това Милев трябваше да направи и поредица срещи с пробационен служител за период от година и два месеца.
Сега 57-годишният магистрат се връща на работа в съда във Велико Търново. Той бе посрещнат от колегите си с овации./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.