Институциите във Варна са алармирани и работят по сигнал за сериозно замърсяване на морската вода край града, предаде БТА, цитирайки пресслужбата на Областната администрация.
Информацията при оперативния дежурен е постъпила от тел.112. Сигналът е бил, че морската вода на плажа в квартал „Аспарухово“ е с тъмнокафяв цвят.
От Областна администрация уточниха, че по данни на дежурния в „Морска администрация“ и водата в канала море-езеро също е замърсена.
За случая е информирана Регионалната инспекция по околната среда и водите, както и „Пристанищна администрация“.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.