Важно за всички шофьори: Ето ги цените на винетките за следващата година, от 1-ви януари въвеждат...

https://blitz.bg/obshtestvo/vazhno-za-vsichki-shofyori-eto-gi-cenite-na-vinetkite-za-sledvashtata-godina-ot-1-vi-yanuari-vavezhdat_news554564.html Blitz.bg

От 1 януари догодина въвеждат тримесечна винетка за леки автомобили. Цената на новия стикер ще бъде 54 лева, съобщава Нова тв.

С промените в Закона за пътищата се определя и нов срок за действие на годишните винетки. Една година от датата на купуване, а не както досега - за календарна година, което ще важи за всички пътни превозни средства, независимо от категорията и държавата на регистрация. 

Определянето на цената на тримесечната винетка е осъществено чрез принципа на пропорционалност - цената да е по-висока от месечната и по-ниска от годишната.

Цените на останалите винетни стикери за леки автомобили се запазват. Годишната винетка ще струва 97 лева, а месечната 30 лева. Седмичната ще се таксува по 15 лева. 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай