Великобритания потвърди изтеглянето си от Ирак

https://blitz.bg/obshtestvo/velikobritaniya-potvardi-izteglyaneto-si-ot-irak_news27732.html Blitz.bg

Великобритания ще изтегли всичките си военнослужещи без 400 души до края на месец юли 2009 г., потвърди премиерът на страната Гордън Браун в реч пред парламента и отрече някога да е имало какъвто и да било натиск за изпращането на военни части в Афганистан.

В речта си премиерът обяви, че изтеглянето на военните части в Ирак ще започне на 31 май 2009 година. След окончателното изтегляне, което трябва да завърши в края на юли, в страната ще останат около 400 войници, които ще отговарят за обучението на иракските сили за сигурност. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай