Вежди Рашидов: Вкарваме социализма в музея

https://blitz.bg/kultura/vezhdi-rashidov-vkarvame-socializma-v-muzeya_news116675.html Blitz.bg

Министърът се отказал в името му да присъства думата "тоталитарно"

„Това правителство ще вкара социализма в музея“, заяви министърът на културата Вежди Рашидов, имайки предвид новия Музей на социалистическото изкуство. Той ще бъде открит в София не на 16 септември, както беше обявено, а на 19 септември, каза министърът  в сутрешното шоу на TV7 и обясни, че той се е отказал в името на музея да се съдържа думата тоталитарно.

Според него младото поколение не знае нищо за комунизма и ще може да го види в новия музей. Министър Рашидов подчерта, че много неща от тази епоха са разграбени, унищожени или претопени, но той коментира, че историята трябва да се запазва, независимо дали е добра или лоша.

Министър Рашидов коментира ниските пенсии от 100-200 лв. на големи български творци, което по думите му е  недопустимо и те заслужават да изживеят старините си достойно. „Не може един професор, един голям артист да получава по-малко от един среден милиционер, нали?“,попита той./БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай