Жителите на с. Тракиец се готвят за протестни действия от утре. Почти цяла година тези хора нямат питейна вода и повече не могат да издържат на принудителната суша на която ги остави управата на селото и на общината в Хасково, предаде кореспондентът на Агенция БЛИЦ в града.
Трагедията е в това, че зад гърба им е огромният язовир "Тракиец”, който е пълен с вода, но не е разрешено да се използва за пиене, защото няма пречиствателна станция. Хората вече не издържат на сухите чешми и утре ще дадат ултиматум с протестните си действия. Те са отчаяни, защото и кладенците, от които пиеха вода до сега, са пресъхнали и има само една чешма в селото, която в момента тече и от нея цялото село си пълни вода. Цяло лято се водиха разговори за изграждане на пречиствателна станция на “Тракиец”, но останаха само думите и голите обещания. А хората искат да се прави нещо за нормалното водоснабдяване на селото, независимо какво е то, но да се прави. /Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.