Водата в Поибрене продължава да е отровена с арсен

https://blitz.bg/obshtestvo/vodata-v-poibrene-prodalzhava-da-e-otrovena-s-arsen_news26657.html Blitz.bg

Питейната вода в панагюрското село Поибрене продължава да е негодна за употреба. Последните изследвания показали наличие на арсен 2.5 пъти над допустимите норми, съобщиха от РИОКОЗ - Пазарджик, предаде кореспондентът на БЛИЦ в Пазарджик.

При пределно допустими количества от 10 милиграма на литър в поибренския извор са измерено количества от 25 милиграма.
За първи път констатацията за опадното наличие на метал бе направено през ноември миналата година и тогава единственият водоизточник на Поибрене бе запечатен. Оттогава до днес местните се снабдяват с питейна вода с водоноски. През пролетта пък трябва да бъде завършен водопровод, който да снабдява селото с вода от Средна гора. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай