Под заглавие „Полицията се активизира срещу просешките банди” швейцарският вестник “Тунер Тагблат” помества статия за чуждестранните просяци в страната, предаде Дойче веле. Най-висок е броят на тези от България и Румъния, като повечето от тях са роми.
В Берн все по-често се срещат деца и възрастни с недъзи, принудени да просят. Те биват контролирани от организирани мрежи. Полицията в швейцарската столица e отправила призив към населението на града да не дават пари на чужденците, пише изданието. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.