Забраниха изхвърлянето на строителни отпадъци в Луковит

https://blitz.bg/obshtestvo/zabraniha-izhvarlyaneto-na-stroitelni-otpadaci-v-lukovit_news16747.html Blitz.bg

Забрана за изхвърляне на строителни отпадъци в съдовете за смет е в сила в Луковит от броени дни. Това съобщи днес местният кмет Петър Нинчев, предаде кореспондент на Агенция БЛИЦ.

Според него практиката да хвърлят боклуци от от ремонти и строителство била гибелна за сметоизвозващите машини.  "Ако гражданите сами не почистят отпадъците в срок до 10 октомври, ще бъдат санкционирани по Наредбата на общината за управление на отпадъците и поддържане на чистотата", каза градоначалникът.
Междувременно в Ловеч има вече съставени няколко акта на хора, замърсили града със строителни отпадъци. Глобата е по Наредба 1 и е до 500 лв."Ако видите ваши комшии да изхвърлят строителни отпадъци неправомерно, обаждайте се на директния ми телефон 601-260", призова наскоро кметът на областния център Минчо Казанджиев, като обеща да дава по 10 лв. на доносника. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай