В пловдивския квартал “Столипиново” днес стартира акция за събаряне на незаконни постройки. По план днес и утре трябва да бъдат вдигнати 30 гаражи, превърнати в търговски обекти.
Преди началото на акцията в “Столипиново” е имало сбиване между два рода. Скандалът не е свързан със събарянето на постойките, а е продължение на пиянски скандал от предната вечер, който е бил овладян бързо от полицията. Само бързата намеса на униформени предотврати ръкопашен бой между собственици на павилион и хората, ангажирани в събарянето на обекта. Той се намира на автобусна спирка, което е в нарушение на общинските разпоредби, още повече че е на самата дига на река Марица и не е обезопасен, коментира районният кмет Иван Тотев. Ромите твърдят, че кмета не решава истинските им проблеми, като проблема с обратните води, и се опитаха да го като го заплашиха, че няма да гласуват за партия ГЕРБ, на която Тотев е градски лидер. Тотев не се трогна особено от заканите, но покани следващия вторник в кабинета си собственичката на разрушения търговски обект, за да й обясни къде законно може да върти търговия.
Димана Тодорова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.