Започнаха изграждането на пречиствателна станция в родопско село

https://blitz.bg/obshtestvo/zapochnaha-izgrazhdaneto-na-prechistvatelna-stanciya-v-rodopsko-selo_news16748.html Blitz.bg

Започнаха изграждането на пречиствателна станция за родопско село. Днес беше направена първата копка на новата мобилна пречиствателна станция за отпадни води в хасковското село Сърница, община Минерални бани, предаде кореспондент на Агенция БЛИЦ.

Капацитета на съоръжението е за 750 жители и ще реши натрупвани от много години проблеми със замърсяването на околната среда. Пречиствателната станция е по проект, одобрен от програма Фар. Трансграничното сътрудничество се оценя на стойност от 415 хиляди евро, която сума е напълно достатъчна за изграждането на съоръжението, което да отговаря напълно на съвременните изисквания на европейските стандарти. Станцията ще се строи екстремно и ще бъде завършена в началото на декември т.г. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай