Започва записването за детски градини в София

https://blitz.bg/obshtestvo/zapochva-zapisvaneto-za-detski-gradini-v-sofiya_news43051.html Blitz.bg

От днес започва записването за детски градини в столицата. Родителите ще могат да подават заявления до 18 часа на 21 май. От Столичната община уточняват, че датата на актуализация по никакъв начин не влияе върху шанса за прием на детето. Родителите ще могат да попълнят бланката в интернет или да отидат лично в детската градина, която са избрали за детето си. Първото класиране ще се проведе на 23 май.

Актуализацията на данните ще бъде на два етапа. Не е задължително тя да бъде направена още днес. В първия етап трябва да се препотвърди адресът на електронната поща, чрез който родителите получават достъп до системата. Паролата остава същата. Няколко часа по-късно преминалите първия етап ще могат да обновят информацията в профилите и кандидатурите си.
От столичната управа напомнят на родителите да проверят внимателно допълнителните критерии, които детските градини сами определят. Предимствата трябва да се посочат още в момента на кандидатстване, но ще бъдат доказвани при записването.

Допълнителни точки ще получат семействата с три и повече деца или с близнаци, децата сираци, с един родител, с член от семейството с над 70% инвалидност, деца в риск и в приемни семейства.

Ако родителите не успеят да представят нужните документи, мястото ще се заеме от следващото дете в класирането. /БЛИЦ




Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай