Повечето от училища в селата на Пазарджишка област не разполагат с вътрешни тоалетни, констатирали специалисти от РИОКОЗ, предаде кореспондентът на Агенция БЛИЦ в града.
Нужниците били изнесени на двора, и не били включени в канализацията, а се “обслужвали” от септични ями, установила проверката. Две от училищата са пред опасност от затваряне, защото тоалетните били без течаща вода и с изкъртени врати. На други 25 школа пък са направени предписания за спешни ремонти, които трябва да бъдат изпълнени в най-кратки срокове. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.