Днес очакваме в родината да се завърнат осем от 16-те български моряци, които прекараха над един месец в плен край сомалийския бряг на борда на британския товарен кораб "Маласпина касъл". Другата половина от екипажае останала на борда и пътува за Китай, където ще бъде разтоварен корабът, съобщиха от МВнР.
Корабът „Маласпина Касъл" беше отвлечен на 5 април в района на Аденския залив. Освободен беше на 9 май в 17.25 ч. Седмица по-рано е бил платен откуп от британския собственик на кораба. За размера на откупа капитанът отказа да коментира, според съобщенията той е бил 2 млн. долара. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.