Много наши гурбетчии има в пламналата с К-19 британска ферма

Към момента няма яснота колко от диагностицираните са наши сънародници

https://blitz.bg/zdraveopazvane/mnogo-nashi-gurbetchii-ima-v-plamnalata-s-k-19-britanska-ferma_news757840.html Blitz.bg

200 работници от Източна Европа са под карантина във ферма във Великобритания от вчера, след като 73-ма от тях са диагностицирани с коронавирус, пише "Монитор". 

Фермата се намира край град Матън в югоизточната част на Англия. По неофициална информация, голяма част от работниците там са българи. Към момента няма яснота колко от диагностицираните с коронавирус са наши сънародници.

От фермата съобщават, че се доставят храна и други основни консумативи, за да могат изолираните в жилищните помещения да прекарат спокойно карантината.

Здравната служба на Англия следи за състоянието на заболелите и на поставените под карантина. В официално изявление фирмата, наела работниците, заяви, че тяхното благосъстояние е неин приоритет и ще съдейства по всякакъв начин за решаването на създалата се ситуация.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай