Здравната каса отряза диспансерите във Велико Търново

https://blitz.bg/obshtestvo/zdravnata-kasa-otryaza-dispanserite-vav-veliko-tarnovo_news46850.html Blitz.bg

Кожният, белодробният и онкодиспансерът във Велико Търново получиха отказ за сключване на договор с РЗОК във Велико Търново, пише местен вестник.


Информацията бе потвърдена от управителките на кожния диспансер д-р Румяна Андреева и на онокодиспансера д-р Мария Рачева. Това на практика означава, че пациентите, които се лекуват там, вече ще трябва да си плащат за лечението, тъй като диспансерите губят клиничните пътеки, по които работеха с касата.
„Вчера написах и изпратих възражение относно отказа, адресирано до Управителния съвет на Националната здравноосигурителна каса”, каса за „Борба” д-р Румяна Андреева. Управителите на другите диспансери също ще го направят. „Ако се наложи, ще включим в битката си и пациентските организации, защото в крайна сметка потърпевши са и пациентите”, обясни още д-р Андреева. „Не за пръв път пиша възражения срещу РЗОК, ще го направя отново, щом се налага”, каза и д-р Мария Рачева. „Смятам, че сме дали достатъчно на държавата, и това, което се прави в момента срещу диспансерите, е несправедливо”, допълни тя. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай