Земеделци хвърляха домати по Е-79, за да бъдат чути

Протестиращите настояват за по-висока изкопна цена на реколтата си

https://blitz.bg/regioni/zemedelci-hvarlyaha-domati-po-e-79-za-da-badat-chuti_news208200.html Blitz.bg

Над 300 зеленчукопроизводители от Петричко-Санданския район, блокираха главен път Е-79 край Сандански, за да изразят протеста си с срещу ниските изкупни цени на реколтата им.

Движението бе спряно за около 10 минути. Протестиращите се събраха при мотел Мамин Кольо и хвърляха на пътя домати.

"Настояваме за спешни срещи със земеделския министър, представители на финансовото министерство и президента Росен Плевнелиев, който да обърне внимание на производителите на земеделска продукция от Благоевградска област. Принудени сме да продаваме на цена от 40 стотинки за килограм нашата продукция, която гледаме седем месеца. Обречени сме на глад", заяви Георги Кафтанов, организатор на протеста.

Протестът няма да спре, докато земеделците не постигнат целите си, зарекоха се те. /БЛИЦ



Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай