Земетресение със сила 2.7 по Рихтер е регистрирано от сеизмологичния център към Геофизичния институт към БАН, съобщиха за БЛИЦ от МИС. То не е усетено на територията на страната.
Земетресението е регистрирано на 170 км южно от София извън територията на страната.
Вчера в интервю за БЛИЦ "сеизмосензорът" Мая Попова заяви, че за нашия район категорично всичко, което ще има, ще бъде под три по Рихтер. Най-общо в района на България земята се поуспокоява, ще продължат леките трусове, но в тези рамки.
Нейните прогнози до момента са се сбъдвали с поразителна точност. Тя прогнозира трусът от 4 по Рихтер на 15 ноември т.г., видя и че няма нищо катастрофално на 27.11, както бе предрекъл проф. Рангел Гюров от департамента "Земни науки" на Нов български университет. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.