Жалба срещу шеф за секстормоз във военното министерство

https://blitz.bg/obshtestvo/zhalba-sreshtu-shef-za-sekstormoz-vav-voennoto-ministerstvo_news69690.html Blitz.bg

Сигнал за сексуален тормоз в Министерството на отбраната (МО) е подаден във Военноокръжна прокуратура в София, пише в. "Новинар". В писмото се казва, че новоназначеният главен секретар на Изпълнителна агенция "Социални дейности" Валери Христов тормозел служителки.

Според сигнала тормозът започнал със заплахи и прераснал във физически.

В писмото се казва още, че Христов заплашвал жените, за да му дават пари, някои служителки пък били склонявани и към сексуални действия.

"Сигналът е подписан от четири жени само с фамилните им имена. Инициалите не съвпадат с тези на служителки в агенцията", обясняват обаче от министерството.

В момента имената от сигнала се идентифицират от полицията.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай