Жълт код за опасно горещо време беше обявен в неделя в 14 области на България, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология. В понеделник горещините превземат цялата страна, прогнозират от НИМХ. Жегата измъчи и жителите на столицата.

Очакват се температури в равнинните части от 33°-38°. Максималните температури в София ще са около 34°.

В почивната неделя столичани търсеха разхлада край чешми и шадраваните пред НДК.

Към 15 ч. НИМХ измери температура от 30 градуса в София.


(Снимки: Булфото)
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.