Жегата отново се завръща от началото на следващата седмица. От понеделник температурите ще пълзят плавно нагоре, като живакът ще закове на 39-40 градуса в няколко поредни дни от средата на седмицата, става ясно от прогнозата на НИМХ към БАН.
В някои райони на страната като Русе и Сандански скалата може дори да прескочи 40-е градуса, предупреждават метеоролози.
В понеделник се очакват 29-34 градуса, като те ще се вдигат с по градус дневно. До края на месеца времето ще продължи да е сухо и горещо, вероятността от валежи е минимална.
Към 28-29 август ще нахлуе студен фронт от Северозапад, който ще стабилизира температурите до 24-29 градуса. Тогава се очакват и превалявания в Северна България.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.