Жителите на столичния "Надежда" ликуват след тази новина
След избирането ми за председател на СОС заявих, че ще имам активен диалог с гражданите, коментира Георги Георгиев
При встъпването си в длъжност преди 20 дни, юристът Георгиев даде заявка, че започва срещи из районите в града, пише "Монитор". Като основната цел е да задълбочи диалога между общината и гражданите, както и да чуе лично проблемите ми.
Георгиев пое поста след изненадващото оттегляне на предшественика му Елен Герджиков, които подаде оставка след като 9 години оглавяваше общинския съвет.
По-късно стана ясно, че до оттеглянето му се е стигнало по желание на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, който като мотив посочи, че не се справя с работата. На изборите през 2019 г. Георгиев бе представен като едно от младите и нови лица в ГЕРБ. 35-годишният шеф на СОС е завършил право в СУ „Св. Климент Охридски“. Там защитава дисертация на тема „Залог на търговско предприятие.
„След избирането ми за председател на СОС заявих, че ще имам активен диалог с гражданите. Възнамерявам да се срещам с тях регулярно в кварталите, където живеят, защото колкото и да са общи проблемите на софиянци има и специфични по места. Смисълът на тези срещи е да си сверим часовника“, обяви Георгиев в началото на срещата и определи като грешка, че досега не се е говорило достатъчно с гражданите за проблемите, с които се сблъскват.
Друг голям ключов обект в района ще бъде реконструкцията на бул. „Рожен“, където предстои да бъде обявена поръчката. По думите на Георгиев, ако няма обжалвания е реалистично ремонтът да започне също догодина. Булевардът ще се ремонтира с пари от 60-милионния заем, които София изтегли от Европейската инвестиционна банка за изграждане и реконструкция на основни артерии в града.
„В него включваме около 10 ключови артерии в града, като идеята и целта е да отпушим трафика и да създадем т.н. градски рингове“, обясни Георгиев.
Той обърна внимание и на случващото се в градския транспорт с оглед на ковид кризата. Шефът на СОС сподели, че ако преди пандемията метрото се е ползвало от 440 хиляди души, след настъпването на коронавируса тази бройка се е свила до 240-280 хиляди.
По думите му пандемията удря градския транспорт с 40 млн. лв. годишно. Скокът на цената на тока и газа пък ще засегне метрото и Столичния електротранспорт. Именно заради това от общината настояват за помощ от държавата.
Разговорът с гражданите продължи два часа. Най-честите проблеми, които жителите споделиха са липсата на паркоместа и разбити улици.
Директори на училища пък поискаха ремонт на фасадите. Те предложиха да бъде разширен и броя на децата в подготвителните групи в градините и училищата и поискаха повече пари за издръжка на децата. Живущи в „Надежда“ сигнализираха и за проблем с невменяеми хора в района, заради които хора се изнасяли от блоковете. За този проблем Георгиев обеща, че ще проведе среща с шефа на районното управление.
Последвайте ни
2 Коментара: