Звъним на тел. 112 и от заключен джиесем

https://blitz.bg/obshtestvo/zvanim-na-tel-112-i-ot-zaklyuchen-dzhiesem_news17683.html Blitz.bg

Гражданите могат да подават на единния спешен тел. 112 и ако са с предплатена карта на мобилния телефон, както и ако клавиатурата им е заключена. Това разясни във Варна директорът на националната система за спешно реагиране Стоян Граматиков, цитиран в "Труд".

В морската столица безплатната услуга е достъпна от десетина дни.
Спешните телефони на Бърза помощ, на пожарната и на полицията също остават. Засега мобилните оператори могат да определят местоположението на подалия сигнал за катастрофа или инцидент само в периметъра на клетката. Според Граматиков обаче би трябвало със законови промени да бъдат задължени доставчиците на електронни услуги да внедрят по-прецизна техника за локализиране на пострадал в морето или в планината. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай