Вашингтон ще изтегли окончателно своите войници от азиатската страна до 11 септември, а междувременно Великобритания и Германия обявиха, че се изтеглят от там.
Новината беше съобщена от премиера Бойко Борисов, който е провел разговор с министъра на отбраната Красимир Каракачанов и министъра на външните работи Екатерина Захариева.
"Доволен съм и мисля, че с него, заедно с Министерството на отбраната и българската армия направихме това, което десетилетия не е правено – и за договори, и за превъоръжаване.
Днес обсъдихме и с Екатерина Захариева може би утре, вдругиден или другата седмица ще направим извънредно заседание и ще изтеглим контингента ни от Афганистан”.
Страната ни разполага с контингент от около 120 български войници в афганистанската страна.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.