БСП се консолидира, а Антон Кутев и Ивелин Николов остават извън Конгреса заради самоотвод и липса на присъствие. Това заяви в "Здравей, България" Желю Бойчев – председател на общинската група на "червените" в София.
Според него в пресата се създава пресилена драма относно изолацията на дадени личности в партията. Липсата на някои членове на ръководството на БСП на Конгреса, той обясни с лични решения.
Секретарят на Висшия съвет Антон Кутев сам си е направил отвод с мотива, че ще получи номинация от друга организация на "левите" в страната. Друг член на ВС - Ивелин Николов, е изпуснал мястото си като не е присъствал на отчетна конференция, заяви Бойчев.
Той допълни, че впечатленията му от кухнята на партията са, че скандали и лични конфликти липсват и в момента тече един период на консолидация. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.