Депутат хвърли бомба: ДДС скача със...
Това би било пагубно за развитието на икономиката и за растежа, каза още Мартин Димитров
Напълно сме готови за влизане в еврозоната. Всички критерии са изпълнени, в това число и за инфлация. Сега следва полагане на известни дипломатически усилия пред ЕК. Това е национална и изключителна цел, защото България много ще спечели от еврозоната.
Ще спечелят хората, тъй като доходите им ще започнат да растат, настигайки средноевропейските заплати, както стана в Хърватия.
Това коментира в ефира на NOVA NEWS депутатът от ПП-ДБ Мартин Димитров.
Доходите ще растат, защото въвеждайки еврото, България ще стане по-конкурентноспособна на пазара, ще навлязат инвестиции, икономиката ще се развижи, обясни той.
В момента проблеми с бюджетната процедура има. Има две възможни решения. Искам да предупредя, че настоящото управляващо мнозинство готви увеличение на данъците. Едно от нещата, които те обмислят, е повишаване ставката на ДДС от 20 на 25%.
Това би било пагубно за развитието на икономиката и за растежа. Единият път е да се вдигне ДДС. Другият път е започване на мерки за ограничаване на разходите.
Част от мерките засягат хората, които са навършили пенсионна възраст и са в системата на МВР и в администрациите, да бъдат освободени. Това се прави по цял свят.
Разходи, които не са ефективни, да се ограничат. Т.е. ще се случи едно от двете неща - или ще намалят разходите, или ще вдигнат данъците, обясни той.
Последвайте ни
Мартинчо пак се е почерпил.
до когИ този олигофрен ще е в НС?
Абе,, ако е само този с мед да го захраниш! Много са, но сметката плащаме ние, обикновените хорица!!!
Пак лъжи и празни обещания, че видиш ли ще бъдем по добре. И този кретен в НС.
Незнам как е но интиграционните добавки за инвалидите в община Карлово още неса платени
В МВР няма хора които работят след пенсионната възраст(60г.) а има служители които се пенсионират сега на 54.4 години и могат да работят до пенсионната възрас 60 год. А като махнат работещите пенсионери нали на тяхно място трябва да назначат нови хора , щатовете не се закриват.
Трябва да се закрият тези щатове! Ние сме на първо място по брой безделници на глава от населението в Европа. А пенсионерите вън от организации на бюджетни пари.
Има доста над 60 в МВР, а в държавната администрация съвсем, всички уж по сигурността на информацията са пенсионери над 60
Този нали се прави на икономист,би трябвало да знае че сме във валутен борд и лева е фиксиран към еврото,тоест инвестициите и сега за защитени,но проблема не е в лева,а във всеядната корупция,затова инвеститорите бягат
Има доста над 60 в МВР, а в държавната администрация съвсем, всички уж по сигурността на информацията са пенсионери над 60
Това няма нищо общо с инвестициите . Полша, Унгария, Швеция използват националните си валути, и имат инвестиции, дори Румъния е много по напред от нас. Боклуци като теб , корумпирани и алчни затриват Държавата ни.
Обора с пияни държавни наркохрантутници пак си е повярвал Пенсионните навлеци в кабинета Главчев може и в нов СССР да ни вкарат. 100 ддс направете аз съм по ДДС.
ДДС трябвало да скочи от 20 на 25.Този креген що не вземе да скочи пред някой движещ се влак,да го последват още негови колеги,и така нещата малко по малко ще започнат да идват на мястото си,като ги няма веднъж завинаги тези идиоти.
Какво ще спечели и какво ще загуби, дайте реалното обяснения на хората,