Европа съди България за сметта на София

https://blitz.bg/politika/evropa-sadi-balgariya-za-smetta-na-sofiya_news58483.html Blitz.bg

България може да бъде изправена пред Съда на Европейския съюз в Люксембург през октомври за продължаващи нарушения на общото законодателство в областта на околната среда, съобщи еврокомисар Меглена Кунева, цитирана в "Труд".

Българският данъкоплатец може да бъде наказан с болезнени глоби за това, че София няма съответстваща на европейските стандарти система за съхраняване и преработка на отпадъците.

На 30 септември колегиумът на комисарите се събира на редовното си месечно заседание по процедурите за нарушения срещу различните страни членки.

Очаква се ЕК да обяви решенията си за България в началото на октомври, каза Кунева.

Можете да прочетете повече тук.

/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай