Габриел Вълков: Благодаря на правителството, Наталия Киселова и Сергей Станишев за отпадането на постмониторинговия доклад на ПАСЕ

https://blitz.bg/politika/gabriel-valkov-blagodarya-na-pravitelstvoto-nataliya-kiselova-i-sergey-stanishev-za-otpadaneto-na-postmonitoringoviya-doklad-na-pase_news1110316.html Blitz.bg

„Благодаря на правителството за цялата работа, която свърши за отпадането на постмониторинговия доклад на ПАСЕ. Благодаря и на всички народни представители, които се бориха за това, както и на председателя на НС.

Наталия Киселова и на Сергей Станишев за огромния им принос това да се случи“. Това заяви народният представител от ПГ на БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА и председател на МО в БСП Габриел Вълков по време на днешния Блиц – контрол.

Той подчерта, че процедурата на постмониторингов диалог е продължил цели 26 години и от четвъртия опит страната ни е успяла да го преодолее с огромна подкрепа от 101 гласа.

Габриел Вълков отправи към премиерът Росен Желязков въпросът: „Парламентарната асамблея на Съвета на Европа прекрати мониторинга на страната ни. Това означава ли, че България вече изцяло е извън надзор и отчетност пред ПАСЕ или ще останем под периодично наблюдение и проверки? Има ли конкретни ангажименти, които страната ни трябва да изпълнява, за да не се възобнови мониторинга“.

Премиерът отговори, че отсега нататък за страната ни ще важат всички правила, които важат и за останалите страни членки на ПАСЕ неподлежащи на мониторинг.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай