Представителите на ГЕРБ в бъдещия Европейски парламент ще поставят акцент в дейността си на енергетиката и ще пледират в защита на енергията, добивана от атомни централи. "Ядрената енергетика е наша задача", каза пред Нова тв тази сутрин Румяна Желева, която е досегашен евродепутат и водач на листата на партията в предстоящите избори.
Трябва да направим нашия глас ясен в ЕС, смята Желева. Представителите на ГЕРБ, сред които на второ място в листата е досегашният евродепутат - енергетикът Владимир Уручев, ще участват в дебатите важната за ЕС тема за развитие на възобновяемите енергийни източници.
Ядрената енергия е част от тези чисти енергии, посочи Желева. Въпросът за сигурността разбира се остава, но трябва да се защитава мястото й в този енергиен микс. Само така ще изпълним със съдържание слогана "България - енергиен център на Балканите", убедена е Румяна Желева. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.